Величезний асортимент будматеріалів, що зростає кожного року, практично завжди надає можливість вибрати матеріал, найбільш відповідний за вартістю, характеристикам і області застосування. Важливо лише пам'ятати, що дрібниць в будівництві не буває .

На жаль, 80-90% будівельників при виборі керуються лише ціною на будматеріали, не враховуючи подальших проблем з монтажем та експлуатацією. Великою мірою це стосується напівпрофесійних бригад і любителів, але іноді грішать такою економією і серйозні компанії.

Таблиця середніх цін на деякі будматеріали в 2013 р. ( Україна )

Найменування Ціна з ПДВ, грн.
Цемент марки М 400 (т) 880 - 1350
Цемент марки М 500 (т) 990 - 1350
Товарний бетон марки М 100 (В 7,5) (м куб.) 510 - 750
Товарний бетон марки М 200 (В 15) (м куб.) 700 - 864
Арматура А-III d 10-12 мм (т) 6650 - 8400
Арматура А-III d 16 мм (т) 6700 - 8500
Руберойд РКП (м кв.) 4.2 - 6.3
Вапно будівельне негашене (т) 980 - 3280

Потрібно пам'ятати, що кожен матеріал має свою область застосування. Нікому не прийде в голову вистелити підлогу виробничого складу килимами або натуральним паркетом, зате чомусь нерідко доводиться бачити комерційний лінолеум в житлових кімнатах. Досягнення хімічної промисловості можна і потрібно використовувати в будівництві, але робити це бажано лише за наявності дійсно важливих причин. Приміром, додаткові витрати на добавку в бетон для застигання на морозі і на зимовий плитковий клей для оздоблення фасаду може компенсуватися тим, що новозбудований магазин відкриється раніше конкурентів.

будівельні матеріали

Вважається, що застосування пластику, епоксидних і поліуретанових смол, різних емульсій, пластифікаторів і добавок більш підходить для будівництва промислових об'єктів. Наприклад, доступна ціна на промислові наливні підлоги в поєднанні з легкістю покриття великих площ і високими експлуатаційними характеристиками забезпечують цьому матеріалу більшу популярність. Пластикові ПВХ панелі і підвісні стелі не вимагають ретельної підготовки основи, швидко кріпляться і відразу після монтажу готові до експлуатації. При цьому ціна пластикових панелей - одна з найдоступніших на ринку аналогічних матеріалів.

Для будівництва та оздоблення житлових приміщень краще використовувати натуральні матеріали: камінь, цеглу, дерево. Не обов'язково впадати в крайнощі і робити покрівлю з очерету або соломи, достатньо звичайної керамічної черепиці. Цегла буде краще шлакоблоків, а пінопластові й полістирольні плити зможе замінити утеплювач з кам'яної вати або целюлози.

Вам потрібно побудувати гарний будинок під ключ або звести промисловий об'єкт якісно, недорого і з гарантією?
Зателефонуйте нам самі або порадьте цікавиться:
тел./факс: (032) 244-09-20, 244-09-50 - Аспект (Львів)

Вважається, що вартість будівництва екологічних будівель набагато вище звичайних, але її можна знизити кількома способами. По-перше, можна застосовувати вітчизняні матеріали. Приміром, ціна бітумної емульсії для гідроізоляції вологих приміщень від відомого світового бренду в три рази вище вартості схожого продукту вітчизняного виробника. По-друге, необов'язково застосовувати наймодніші і розрекламовані оздоблювальні матеріали. Так, замість пластикових панелей і вінілу можна використовувати не тільки екзотичні шпалери з водоростей або бамбука, а й текстильні або паперові шпалери, ціна яких більш доступна.

Останнім часом за кордоном почали з'являтися нові екологічно чисті композити, виготовлені з перероблених натуральних відходів: вовни, паперу, дерев'яних і рослинних залишків, спресованих при високому тиску. Панелі з подібного матеріалу не виділяють шкідливих речовин, а за своїми характеристиками перевершують дерев'яні та пластикові аналоги. Але ціна композитних панелей з нового матеріалу буде досить високою, адже для їх виробництва необхідні великі енерговитрати, а основні переваги - не дешевизна, а екологічність і можливість повної повторної переробки. Тому у вітчизняному будівництві такі матеріали з'являться не скоро. Висока ціна пробкових панелей для стін також стримує широке застосування цього унікального матеріалу, в якому незвичайний зовнішній вигляд поєднується з екологічністю, невеликою вагою, прекрасними шумо - і теплоізоляційними властивостями.

Зате вододисперсійні фарби та лаки на водній основі, які також спочатку з'явилися за кордоном, отримують у нас все більше застосування і при цьому стають більш доступними. Зараз ціна паркетного лаку на водній основі відсотків на 10 нижче, ніж вартість одно- і двокомпонентних лаків для паркету, приблизно рівні за ціною лак для дерева на водній і поліуретановій основі.
Але є будматеріали, що однаково добре підходять як для комерційних, так і для житлових споруд. До них відносяться вироби зі скла, металу, каменю, гіпсу і т.д. Метал і камінь застосовується не тільки в якості конструкційних елементів, але і для обробки фасадів, згадайте хоча б алюмінієві вентильовані панелі і плитки з граніту або мармуру. З гіпсу виготовляють всім відомі гіпсокартонні і трохи менш поширені гіпсоволоконні плити. А ось вироби зі скла широкого розповсюдження ще не отримали, оскільки ціна склоблоків поки досить висока - приблизно від 2 $ за безбарвні і від 5 $ за кольорові елементи.

Розгубитися від великої кількості пропозицій на ринку будматеріалів нескладно. Тому вибір найбільш придатних матеріалів, звичайно ж, потрібно доручити фахівцям, але краще нехай ними будуть не продавці, а безпосередні виконавці - такі, як професіонали компанії «Аспект». Величезний досвід будівництва промислових і житлових об'єктів дозволяє нам добре орієнтуватися в цьому різноманітті, а наявність перевірених постачальників гарантує поставку якісних матеріалів у визначений термін і за оптимальними цінами. Ми стежимо за всіма новинками в будівельній галузі і можемо втілити будь-які побажання клієнтів.