Сучасний приватний або заміський будинок не можливий без інженерних комунікацій: систем опалення, підведення питної води і відведення стічних вод.

За яким принципом будуть влаштовані ці системи у вашому будинку, залежить від того, для яких цілей використовується будинок.Одне діло - якщо це будинок для постійного проживання, і зовсім інше - якщо будинком користуються тільки в певний сезон (як правило, в теплу пору року).
Проекти інженерних комунікацій зазвичай складають відповідні проектні організації (як правило, - «Водоканал»). Якщо ви проектуєте зовнішні мережі водопостачання та каналізації самостійно, то ви зобов'язані погодити цей проект у відповідних інстанціях і отримати дозвіл на проведення робіт. Після того, як ви виконаєте роботи з монтажу системи, ви повинні будете запросити фахівця, швидше за все, з того ж «Водоканалу», для складання їм акта приймання.Роботи з монтажу зовнішніх мереж водопостачання і каналізації потрібно проводити лише після отримання документальних дозволів інстанцій!